Chronologie

Chronologie

Aplikace se mi moc líbí. Některé hry mám oblíbenější, asi podle toho, jak se mi v nich daří.

Iva, 69 let

Jak se hraje

Hra na znalost dějepisu. Vždy se zobrazí tři historické události, například Založení Karlovy univerzity, Zveřejnění teorie relativity a Vynález parního stroje. Vaším úkolem je seřadit události po sobě tak, jak se staly. To uděláte postupným kliknutím na jednotlivé události, které se označí čísly 1, 2 a 3.

Co se naučíte

Při vyhodnocení se ukáže, nejenom, jestli jste správně určili jejich chronologickou posloupnost, ale také se ke každé události zobrazí letopočet a stručný popis. Hra má díky tomu silný edukační charakter a dozvíte se spoustu zajímavostí. Trošku si oživíte hodiny dějepisu ale také přemýšlení v souvislostech a všeobecný přehled.

Zábava pro celou rodinu

Pravidelným hraním hry si nejen osvěžíte své znalosti z dějepisu, ale také rozšíříte svůj všeobecný přehled a trénujete paměť. Hra "Chronologie" tedy nejen zábavně zprostředkovává dějepisné vzdělání, ale také podporuje kritické myšlení a spojování informací do širších souvislostí. Je ideální pro všechny věkové skupiny a může být skvělým nástrojem pro učitele, aby zaujali své studenty, nebo pro rodiny, které chtějí společně trávit čas při vzdělávací hře.

-- text --