O nás

O nás

Stránka o nás

Jak to všechno začalo

Žiji na malém městě, rodiče na jeho druhém konci. Mají přes osmdesát, říkame jim "babi" a "dědo", celý život žijí v paneláčku, jsou relativně soběstační a hlavně babička chodí hodně mezi lidi. Když jsem od ní přes WhatsApp dostal fotku s textem "Dědu zachraňují hasiči", něco se změnilo...

V obrovském stresu jsem babičce okamžitě telefonoval nazpět ... A naštěstí se ukázalo, že děda jen nešikovně upadl tak, že sám nemohl vstát, telefon zvonil dva metry od něho a ke dveřím se také nemohl dostat. Vlastně jen relativní banalita a obrovská show pro lidi na celém sídlišti.

Každý v životě jednou narazí na moment, kdy si zničehonic uvědomí, že naši rodiče už nejsou tak vitální, pohybliví a samostatní jako dříve.

Kde jsme

S aplikací Senifit jsme si prvé řadě dali za cíl nabídnout seniorům v mobilu takový servis, který jim bude každý den pomáhat s rutinní činností. Hned potom se zaměřujeme na hlavu, aby nezapomínala, a tělo, aby nechátralo. To všechno takovým způsobem, aby to seniory bavilo, užili si nějakou zábavu a pohybovali se v prostředí, které je přizpůsobeno horšímu zraku, pomalejším reakcím a ne úplně hbitým prstům. Máme kolem sebe (a stále hledáme další) skvělé seniory, kteří aplikaci testují ještě během vývoje, okamžitě nám říkají, co jim nefunguje nebo se špatně ovládá, abychom si byli jistí, že aplikaci skutečně bude moci používat každý.

 

Kam míříme

Nechceme dlouho zůstat u základních funkcí. Na implementaci už čeká nákupní seznam, SOS zdravotní karta nebo audioknihy. Hlavně ale nabídneme funkce pro pečující rodinu nebo širší komunitu. Naším cílem není seniory přikovat k obrazovkám mobilů, ale naopak je přimět, aby chodili ven a potkávali se s ostatními při spoustě zajímavých činností. Proto také publikujeme články s nápady na inspirativní aktivity, připravujeme do tisku aktivační kartičky nebo jsme napsali příručku "Péče o naše rodiče". Všechno proto, aby s námi "Žili spokojeně až do stovky".

Držte nám prosím palce!

Milan Dědek, jeden ze zakladatelů Senifit s.r.o.

 

 

Kontakty

Senifit s.r.o.
Kaprova 42/14
110 00 Praha 1
IČO 17841933
info@senifit.cz

-- text --